
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Height | 1.7018 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 20 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.005 % |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Current Rating | 30 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Supply Current | 25 mA |
| Type | XO (Standard) |
| Output Format | HCMOS, TTL |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Supply Current | 25 mA |
Stock: 3804
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96350
Ext.Price$0.96350
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96350 | $0.96350 |
| 10 | $0.79509 | $7.95090 |
| 25 | $0.77605 | $19.40125 |
| 50 | $0.75747 | $37.87350 |
| 100 | $0.72583 | $72.58300 |
| 300 | $0.69393 | $208.17900 |
| 500 | $0.66343 | $331.71500 |
| 1000 | $0.62581 | $625.81000 |
| 3000 | $0.59468 | $1784.04000 |
| 5000 | $0.56511 | $2825.55000 |
